3. Piyade Tümen Komutanlığı idaresinde, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü özel harekat ekipleri tarafından 10 Temmuz 2017'de Yüksekova ilçesi, Buzul Dağları kuzeyi, Cilo Dağı, Urşe Yaylası-Cafer Gediği-Meydanı Belek bölgesinde düzenlenen terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonun 7 gün devam ettiği açıklandı.

PKK'YA GEÇİT YOK


İl Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Operasyonda yer alan polis özel harekat ve jandarma özel harekat timleri 3468 rakımlı tepeyi üs bölgesi olarak kurmuşlardır. Bu tepe bugüne dek Türkiye'de üs bölgesi teşkil edilen en yüksek rakımlı tepe olmuştur"

9 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ


"İnsansız hava aracı ve Hava Kuvvetleri destekli Şehit Piyade Yüzbaşı Murat Üçöz-1 ortak operasyonu dahilinde toplam 9 terörist etkisiz hale getirilmiş, operasyon sırasında 2 terörist ise Zap Jandarma Karakol Komutanlığına silah ve teçhizatları ile birlikte teslim olmuştur. Daha sonra yapılan arazi arama tarama faaliyetlerinde 60 adet el yapımı patlayıcı hazırlanabilecek miktarda düzenek ve malzeme, 81 milimetrelik havan nişangahı, 2 adet kalaşnikof piyade tüfeği, 1 adet kannas keskin nişancı tüfeği, 2 adet el bombası, 6 adet şarjör ve 160 adet mühimmat ele geçirilmiştir."