Hakkari'nin Şemdinli ilçesi arazisinde 2 bin 900 metre rakımlı tepede kurulan üs bölgesinde vatani görevini yyerine getiren Mehmetçik, bayram sevincini silah arkadaşları, komutanları ve telefonla görüştükleri aileleriyle paylaştı.
İsmini bulunduğu tepeden alan Kırkçimenlik Üs Bölgesi, 8 Mayıs'ta terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik "Şehit Piyade Sözleşmeli Er Özkan Altınok" operasyonu sonrası kuruldu.

Askerler, günün ilk ışığıyla üs bölgesinin kurulması esnasında teröristlerin yerleştirdiği el yapımı patlayıcının infilak etmesi neticesi şehit olan Uzman Çavuş Mustafa Ünal için yaptırılan şehitlik önünde toplandı.

ÜS BÖLGESİNDE BAYRAM NAMAZI


Burada görevli piyade Uzman Çavuş Hasan Doğan tarafından askerlere bayram hutbesi okundu. Üs bölgesinde bayram namazı kılan Mehmetçik, vatanın birliği ve bütünlüğü için dua etti. Mehmetçik'in birbiriyle bayramlaşmasından sonra okunan dualarla kurban kesildi.


AİLELERİYLE GÖRÜŞTÜLER

Komutanlar, buradaki bayramlaşmadan sonra nöbet tutan Mehmetçikleri de ziyaret ederek bayramını kutladı, telefonla aileleriyle görüştürdü.

Piyade sözleşmeli er Deniz Göksu'yu nöbet tuttuğu mevzide ziyaret eden Kırkçimenlik Üs Bölgesi Bölük Komutanı Piyade Üsteğmen Ozan Topcu, burada askerin annesini telefonla arayarak bayramlaşmalarına vesile oldu.

Annesine gözünün arkada kalmamasını ve her şartta görev başında olduklarını söyleyen Göksu, ailesine komutanlarının selamlarını iletti.

Kırkçimenlik Üs Bölgesi Bölük Komutanı Piyade Üsteğmen Topcu, üs bölgesinin yaklaşık 15 kilometrelik sınır hattına sahip olduğu söyledi.