TSK tarafından yayınlanan açıklamaya göre, , Hakkari’de bulunan Şemdinli ilçesine bağlı Karadağ’da zorlu arazi şartlarında gerçekleştirilen operasyonda, hava harekatı ile Karadağ/Latedem Tepe’sinde bulunan üç terörist yakalandı ve bir doçka silahı güvenlik güçlerince ele geçirildi.

Bu operasyon doğrultusunda, güvenlik ekipleri aramalarını Ziyaret ve Cami Tepe bölgelerine yoğunlaştırdı. Ekiplerin çalışması sonucunda, eli kanlı terör örgütü PKK’ya ait 4 odalı ve 5 metre uzunluğunda tek odalı mağara bulundu. Tespit edilen mağaranın içinde, bir doçka namlusu, bir biksi namlusu, 5 kutusu açılmamış olmak üzere bin 800 adet doçka mühimmatı, bir roketatar mühimmatı ele geçirildi.TSK yaptığı bilgilendirmede, Şemdinli ilçesinde 3 PKK mensubu teröristin öldürüldüğünü açıkladı.

Diğer yandan dün gerçekleştirilen operasyonla, Şemdinli ilçesinde eli kanlı terör örgütü PKK teröristleri tarafından yola yerleştirilen patlayıcı tuzak, güvenlik güçleri ekipleri tarafından kontrollü bir şekilde imha edildi.

Güvenlik ekiplerinden gelen bilgiler doğrultusunda, Altınsu köyü ve çevresinde devriye gezen jandarma ekipleri, ülkenin bütünlüğünü, birlik ve beraberliğini tehlike altına atan terör örgütü PKK'ya ait teröristler tarafından yola gizlice yerleştirilen patlayıcının izini sürerek buldu ve bölgede geniş güvelik çemberi oluşturarak, yolu trafiğe geçici süreliğine kapattı.