Diyanet İşleri Başkanlığı görevinden emekliye ayrılan Mehmet Görmez’in yeni görevi hakkında önemli bir iddia ortaya atıldı.

Mehmet Görmez'in, TBMM' de 2015 senesinde kuruluş yasası çıkan Türkiye Uluslararası İslam, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'nin rektörü yapılacağı öğrenildi. Kuruluş hazırlıkları hızlanan üniversitenin kurucu rektörü olacak Görmez'in, tüm bölüm ve kadroların kurulmasıyla ilgili tek karar verici olacağı belirtiliyor.

Hatırlanacağı gibi Mehmet Görmez görevinden ayrıldığını açıklamıştı. Mehmet Görmez' in yerine Diyanet İşleri Başkanlığı'na Ekrem Keleş vekalet edecek.

DAHA ÖNCE AÇIKLAMIŞTI

İşte O demeci:

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, "Kendi Dilinden FETÖ Örgütlü Bir Din İstismarı" isimli raporu açıkladığını duyurmuştu.

FETÖ ile alakalı açıklamalarından sonra basın mensuplarının sorularını cevaplayan Mehmet Görmez, görevden ayrılacağı yönündeki iddiaları ve fısıltıları doğrulayan yönde bilgiler aktarmıştı.

VAZİFELER BİRER EMANETTİR

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, "Bütün görevler, bütün makamlar, vazifeler sadece birer emanettir bize. O emanet, vakti, yeri ve zamanı geldiği an teslim edilecek. Diyanet İşleri Başkanlığı gibi bir makamdan sonra talip olduğum bir görev vardır, o da ilimdir." demişti.