23 Temmuz 2019
  • Istanbul 28°
  • Ankara 24°
  • Izmir 29°
İmsak 03:54
Güneş 05:44
Öğle 13:16
İkindi 17:12
Akşam 20:37
Yatsı 22:19
BIST101.372
Dolar5,696
Euro6,3756
Altın259,61

Mehmet Görmez Görevinden Ayrıldı!

Mehmet Görmez görevinden ayrıldığını açıkladı.

Mehmet Görmez Görevinden Ayrıldı!

Mehmet Görmez'in yerine Diyanet İşleri Başkanlığı'na Ekrem Keleş vekalet edecek.

DAHA ÖNCE AÇIKLAMIŞTI

İşte O demeci:

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, "Kendi Dilinden FETÖ Örgütlü Bir Din İstismarı" isimli raporu açıkladığını duyurdu.

FETÖ'yle ilgili açıklamalarından sonra basın mensuplarının sorularını cevaplayan Mehmet Görmez, görevden ayrılacağı yönündeki iddiaları ve fısıltıları doğrulayan yönde bilgiler aktardı.

VAZİFELER BİRER EMANETTİR

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, "Bütün görevler, bütün makamlar, vazifeler sadece birer emanettir bize. O emanet, vakti, yeri ve zamanı geldiği an teslim edilecek. Diyanet İşleri Başkanlığı gibi bir makamdan sonra talip olduğum bir görev vardır, o da ilimdir.dedi

İSLAM DÜNYASININ İLMİ HAYATINA...

Diyanet İşleri Başkanı Hem aziz milletimizin hem de İslam dünyasının ilmi hayatına katkıda bulunmak için bir gayret içerisinde olacağım." ifadelerini kullanarak sevenlerini üzdü.

SON GÜNLERİM

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, "Kendi Dilinden FETÖ Örgütlü Bir Din İstismarı" raporunun açıklandığı toplantıdaki konuşmasına başlarken 'son günlerim' demişti.

Diyanet İşleri Başkanı Basın mensuplarının sorularını cevaplarken yönetilen soru üzerine görevi bırakacağı yönünde sinyaller verdi.Görevi her an bırakabileceğini açıklayan Mehmet Görmez sevenlerini üzdü.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri