Marmariste tatil yapan vatandaşlar, denizde oyun oynayan yunus balıklarını görüntüledi. Denizde oyun oynayan yunuslar, yatlarla dolaşan yerli ve yabancı tüm turistlerin ilgi odağı oldu. Cep telefonlarını elinden düşürmeyen tatilciler, uzun süre yatların ve teknelerin etrafında oyun oynadıktan sonra denizde kayboldular. Yaşanan olayı cep telefonuyla çeken vatandaşlar, sosyal medyada hesaplarında paylaşarak yunus balıkları için,''Cennetteki temiz denizlerde huzur ve güvenle dolaşıyorlar'' yorumunda bulundular.

BOĞAZDAN GEÇEN DEV GEMİ İSTANBUL'U BİRBİRİNE KATTI!

Türk akımı projesi için İstanbul Boğaz’ından dev boyutlarda doğalgaz boru döşeme gemisi geçti. Bu nedenle İstanbul Boğazı gemi trafiğine kapatıldı. Rus doğalgazını Türkiye'ye taşıyacak olan Türk Akım boru hattının derin sulardaki inşaatını gerçekleştirecek Pioneering Spirit adlı boru döşeme gemisi, İstanbul Boğazı'ndan geçiş yaptı.

2 HAZİRAN’DA RUSYAYA ULAŞACAK

İstanbul Boğazı'na sabah saatlerinde giriş yapan 382 metre uzunluğunda ve 124 metre genişliğindeki Malta bayraklı geminin, Rusya'nın Anapa Limanı'na 2 Haziran'da ulaşması bekleniyor.

İSTANBUL BOĞAZI TRAFİĞE KAPATILDI

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı İstanbul Liman Başkanlığı da geminin İstanbul Boğazı'ndan geçişi dolayısıyla uluslararası gemi trafiğini çift yönlü askıya aldı. Geminin döşeyeceği gaz boruları, Karadeniz altından 900 kilometre boyunca ilerleyerek Trakya kıyısında Türkiye'ye ulaşacak.