Marmara Depremi'nin simgelerinden biri olan ve eski ABD Başkanı Bill Clinton'ın burnunu sıkmasıyla tanınan "Erkan bebek", lise eğitimine devam ederken, aynı zamanda babasına ait çiğ köfte salonunda çalışıyor. Bu sene lise son sınıfa geçen 18 yaşındaki Erkan Işık, gelecek yıl üniversite eğitimine başlamanın ve oyuncu olmanın hayali ile yaşıyor.

Babasının İzmit'teki çiğ köfte salonunda, açıklama yapan Erkan Işık, bilgisayar ve bilişim bölümünde okuduğunu ifade etti. Ortaokul bittikten sonra eğitim hayatının çok iyi gitmediğini ifade eden Erkan Işık, her zaman yanında olan merhum iş adamı Kadir Has'ın ismini taşıyan üniversitede öğrenim görmeyi istediğimi ve tek hayalinin üniversiteyi bitirmek olduğunu söyledi.

Erkan Işık, meşhur olmanın çok fazla faydasını görmediğini belirterek şu açıklamayı yaptı:

"Birkaç televizyon programından telefon açmışlardı ama sonra devamı gelmedi. Yine küçükken bir reklam filmine çağırmışlardı, o da çekimlerden bir gün önce bir ünlünün reklam filminde kendi çocuğunu oynatmak istemesi nedeniyle iptal oldu. Böyle bir teklif gelirse üzerinde düşünürüm. Açıkçası oyunculuk da düşüncelerim arasında. Bu alanda yetenekliyim, teklif gelirse şansımı denemek isterim. Okulda tiyatro oyununda rol aldım, performansım çok beğenilmişti. Hep başrol oluyordum. İlk oradan başladı. Sonra kısa filmde oynadım." dedi.