Marksist, Leninist ve Ateist Müdür Alarmı

İzmir Çiğli'de herkes tarafından Markist, Leninist ve Ateist olarak bilinen Serdal Sandal isimli müdürü İçişleri Bakanlığı aramaya başladı

Marksist, Leninist ve Ateist Müdür Alarmı

İçişleri Bakanlığı, İzmir'de Çiğli Belediyesi bünyesinde mesleki kurslar vermek amacıyla 2 yıl önce kurulan ÇİBEM'in başkanlığını yapan Serdar Sandal için belediyeye yazı gönderdi. Bakanlık dilekçede, "Herkes tarafından Markist, Leninist ve Ateist olarak bilinen Serdal Sandal isimli birinin getirildiği ve buranın parti propagandası olarak kullanıldığı yönünde şikayet aldık" dedi. Suçlanan Serdar Sandal ise tepkisini, "Matematik öğretmeniyim. Babam ve eşim de öğretmen. Ben İzmir'de yüzlerce öğrenciyi Türkiye'nin en iyi üniversitelerine yerleştirdim. İzmir Ticaret Odası'nda eğitim komitesinde görev aldım. Bir meczubun dilekçesi ile bu tür ithamlarla hedef gösterilmem doğru değil" sözleriyle dile getirdi.
ÇİBEM'DE MÜDÜRLÜK YAPIYOR

İzmir'de bir dönem CHP İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Serdar Sandal, iki yıldır Çiğli Belediyesi bünyesinde açılan okuma- yazma, mesleki eğitim ve İngilizce kurslarının verildiği ÇİBEM'de müdürlük yapıyor. Sandal, İçişleri Bakanlığı'nın Çiğli Belediyesi'ne gönderdiği dilekçe ile hedef gösterildiğini ve zor günler yaşadığını belirterek, şunları söyledi:

"İçişleri Bakanlığı, kısa adı BİMER olan Başbakalık İletişim Merkezi'ne adını açıklamayan bir vatandaşın şikayeti üzerine Çiğli Kaymakamlığı'na yazı gönderiyor. Kaymakamlık da yazıyı Çiğli Belediyesi'ne gönderdi. Yazıda Çiğli Belediyesi Eğitim Merkezi bünyesinde örgün eğitim öğrencilerine destek kursu açıldığı, başına da herkes tarafından Markist, Leninist ve Ateist olarak bilinen Serdal Sandal isimli birinin getirildiği ve bu kişinin bu mekanı parti propagandası olarak kullandığı ifade edildi. Matematik öğretmeniyim. Babam ve eşim de öğretmen. Ben İzmir'de yüzlerce öğrenciyi Türkiye'nin en iyi üniversitelerine yerleştirdim. İzmir Ticaret Odası'nda eğitim komitesinde görev aldım. Bir meczubun dilekçesi ile bu tür ithamlarla hedef gösterilmem doğru değil. Ülkenin bütünlüğü ve ülkenin değerlerini korumaksa sonuna kadar, ama bu yapılan yıldırma ve korkutmaysa korkmuyorum."

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR