Operasyonların sürdüğü Mardin'in Ömerli, Midyat ve Nusaybin ilçelerinin kırsalında yer alan 13 mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Öte yandan Nusaybin'de teslim olan 6'sı kadın 25 örgüt üyesi, emniyete sevk edildi.  Abdulkadir Paşa Mahallesi'nde güvenlik güçlerine teslim olan 25  terörist, sağlık kontrolü ve diğer işlemlerinin ardından Mardin Emniyet  Müdürlüğüne götürüldü. Teslim olan teröristlerin, ifade işlemlerinin ardından adliyeye sevk  edilmesi bekleniyor. Abdulkadir Paşa Mahallesi'nde dün güvenlik güçlerine teslim olan 6'sı  kadın 25 terörist, ilçedeki bir spor salonuna getirilmişti. Bu teröristler  arasında, bir süre önce vasiyetini yazdığı günlüğü bulunan terör örgütü mensubu  Zehra Kaya'nın da yer aldığı belirlenmişti.

Operasyonda günlüğüne ulaşılan Kaya, örgütün sözde yöneticilerinin  kendilerini piyon olarak kullandığını, birçok arkadaşının öldüğünü, kendisini  bekleyen sonun da ölüm olduğunu anlatmıştı. Kaya, günlükte "Bu notlar, kimin  eline geçerse lütfen aileme yetiştirin. Bu istek vasiyetimdir. Olmazsa mezarımda  rahat uyumam valla. Ben Zehra Kaya" ifadelerini kullanmıştı. Mehmetçik, daha sonra günlüğü Kaya'nın ailesine teslim etmiş, baba  Mehmet Kaya, kızına teslim olması yönünde çağrıda bulunmuştu