AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanlığı'nın derin incelemeler neticesi unutulan gündem manşetlerini yeniden gün yüzüne çıkaran sergi, taraflı tarafsız herkesin ilgi odağı oluyor.

Sergide yer alan manşetlerde dönemin liderleri arasındaki anlaşmazlıklar, 367 krizleri ve bunlardan sebep vatandaşın çektiği sıkıntıları konu alan manşetler bulunan sergi son olarak Galata'da sergilendi. Sergiyi ziyaret eden Ak Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı; "Güzel ülkemizin hangi dönemlerden geçtiğini anlatan bu sergiyi özellikle genç kuşağın incelemesi ve Halk Oylamasında buna göre karar vermesi gerekli. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum." açıklamasında bulundu.

Sergiyi incelemelerde bulunan bir diğer isim olan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan "Sergi karanlık siyasi tarihimize bir ışık tutmuş, vatandaşımız bu gibi çalışmalarla muhakemesini yapıp sağlıklı bir karar verecektir" dedi.

Sergiye ev sahipliği yapan Beyoğlu İlçe Başkanı Harun Muş "Mevcut sistemde devam edilmesi takdirde bu manşetleri gelecekte tekrar görmek kaçınılmaz. Bu sergi üzerinde çalışırken milletimizin kaybolan hafızasını tekrardan canlandırmak istedik. Söz uçar yazı kalır. Milletimizi yalanlarla sömüren zihniyete karşı doğru ve hak olanı gün yüzüne çıkarma çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi.

 

Kaynak: Sabah