Manisa’da zehirlenen askerler ilgili başlatılan soruşturma kapsamında bahsi geçen firmadan 24 kişi gözaltına alınmıştı.Bugünde bahsi geçen firma yani Rota Yemekçilik A.Ş'nin Genel Müdürü gözaltına alındı.

ASKERLERİ ZEHİRLEYEN ROTA YEMEKÇİLİK A.Ş'NİN  GENEL MÜDÜRÜ GÖZALTINA ALINDI

Manisa'da askerlerin zehirlenmesi ile ilgili başlatılan soruşturma kapsamında yemek şirketi ROTA A.Ş.'nin Genel Müdürü Ankara'da gözaltına alındı.

Manisa’da kışlada 27 günde dördüncü kez gıda zehirlenmesi yaşandı. 731 asker hastanelere kaldırıldı. Sözleşmesi feshedilen şirketin 6 kez isim değiştirip ihalelere girdiği ortaya çıkmıştı.


Manisa 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığında askerlik görevini yapan 731 er, akşam yemeğinin yedikten sonra çeşitli rahatsızlık nedeniyle hastaneye kaldırılmıştı.

Olay yerinden gelen bilgiye göre, komutanlığın General Seyfettin Çağbatur Kışlası'nda akşam yemeğinin yiyen 731’den fazla asker mide bulantısı ve kusma rahatsızlıkları sebebiyle revire müracaat etmişti, buradaki ilk müdahaleden sonra Manisa ve Merkezefendi Devlet hastanelerine kaldırılmıştı.

ROTA YEMEKÇİLİK A.Ş'NİN SÖZLEŞMESİ FESH EDİLMİŞTİ

23 Mayıs'ta bir askerin şehit olduğu zehirlenme vakalarıyla ilgili çok yönlü soruşturma başlatılmıştı. Kışlaya yemek sağlayan firmanın sözleşmesi feshedildi, 21 çalışan gözaltına alındı. Bu firma hakkında geniş çaplı soruşturma başlatılmıştı