Manisa'da Ormanlık Arazide Büyük Yangın!

Manisa’nın Ahmetli ilçesine bağlı Hacıköse Mahallesi'ndeki ormanlık arazi dün akşam saatlerinde çıkan yangın kontrol altına alındı

Manisa'da Ormanlık Arazide Büyük Yangın!

Manisa'da Ormanlık Arazide Büyük Yangın!

Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı 2 yangın söndürme uçağı, 4 helikopter, 30 orman ve itfaiye arazözünün yanı sıra çok sayıda orman ve itfaiye personelinin yer aldığı söndürme çalışmaları sona erdi.

YANGINI ÇARESİZLİK İÇİNDE İZLEDİLER
Alevlerin engebeli bir bölgeyi esir almasından ötürü yangına güçlükle müdahale ediliyordu. Bununla birlikte önceki akşam havanın kararmasından ötürü helikopterler de havadan müdahale edememişti. Müdahale sağlanılan yangını mahallenin vatandaşları çaresizlikle izledi.

Bölgenin sakinlerinden Hüseyin Okur, yangını çaresizlik içerisinde izledikleri belirtti.Bunun yanı sıra Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, Manisa’daki söz konusu orman yangınıyla ilgili şu açıklamayı gerçekleştirdi:
''Manisa Turgutlu Akçapınar’daki yangın saat 21:00 itibariyle kısmen kontrol altına alınmıştır. Soğutma çalışmaları devam etmektedir şuana kadar 3 hektarlık ormanlık alan, yangından etkilenmiştir.''

Bu açıklamadan saatler sonra müjdeyi veren Bakan Pakdemirli, yangının kontrol altına alındığını dile getirdi.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR