Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü'nün verdiği bilgiye göre, bugün saat 11.51'de, merkezi Manisa'nın Akhisar İlçesi Sazoba Mahallesi olan 4.1 şiddetinde deprem meydana geldi.

Depremin derinliği 8.5 km olarak ölçüldü. Son dönemde sürekli yaşanan sarsıntılar sebebiyle bölgede depremi hissedenler kısa süreli panik yaşadı. Deprem, herhangi bir can vemal kaybına yol açmadı. Diğer taraftan Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ise aynı depremin büyüklüğünü 3.9 olarak açıkladı.

SARSINTILAR DEVAM EDİYOR

Daha önce de Manisa'da sık sık deprem yaşanmıştı.

Manisa'da 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi saat 11.56' da olan 4.1 büyüklüğünde deprem kaydedildiğini bildirdi.

Manisa'nın Şehzadeler ilçesi merkezli 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem İzmir'de de şiddetli hissedildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) belgelerine göre, bugün saat 11.56'da Richter ölçeğine göre 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yerin 6.95 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem,İzmir dahil bütün bölgede geniş bir çevrede hissedildi. Vatandaşların kısa zamanlı tedirginliğe kapılmasına sebeb olan depremin herhangi bir can ve mal kaybına yol açmadığı bildirildi

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin büyüklüğünü 4.1 olarak açıkladı.