15 Temmuz’da hain darbe girişimini gerçekleştiren Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin yürütülen operasyonda Manisa’da 30 şüpheli yakalandı.

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ/PDY'ye ilişkin devam eden soruşturmada Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından, FETÖ’nün şifreli haberleşme programı ByLock'u kullandıkları tespit edilen 30 kişinin yakalanması için eş zamanlı olarak operasyonlar gerçekleştirildi.

Terörle Mücadele Ekiplerinin gerçekleştirdiği operasyonda içlerinde halen daha görevde olan ve kanun hükmünde kararnameyle (KHK) meslekten atılan kamu görevlileri ile esnafın da yer aldığı 30 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınan şüpheliler Manisa Devlet Hastanesinde sağlık kontrolünden sonra emniyete götürüldüler.

FETÖ’NÜN 35 ASKERİ İÇİN YAKALAMA KARARI

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin yürütülen soruşturma doğrultusunda Mersin'de 2'si emekli 35 askerin gözaltına alınması için karar çıkarıldı.

Hain terör örgütüne bağlı oldukları iddiasıyla, 6 üsteğmen, 25 astsubay, 3 uzman çavuş ve bir uzman er için el koyma ve gözaltı kararı alındığını ifade eden bildiride, 33'ü halen görev yapan, 2'si de emekli olan şüphelilerin ele geçirilmesi için 16 şehirde eş zamanlı olarak çalışmaların başlatıldığı belirtildi.