Manisa 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası'ndaki gıda zehirlenmesi nedeni ile yürütülen soruşturma dahilinde, hakkında yakalama kararı çıkartılan 6 asker gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı, devam ettirdiği iki farklı soruşturma dahilinde, kışlada yemek dağıtım ve kontrol heyetinde yer alan 6 subay ve astsubay için yakalama kararı verildi.

Manisa Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 6 subay ve astsubayı gözaltına aldı.

NE OLMUŞTU?

Manisa 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığında askerlik görevini yapan 60 er, akşam yemeğinin yedikten sonra çeşitli rahatsızlık nedeniyle hastaneye kaldırıldı.

Manisa 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığında görevli 60 er, akşam yemeğinin sonunda çeşitli rahatsızlıklar nedeniyle hastaneye kaldırıldı. 22 gün önce de Manisa'nın Kırkağaç İlçesi'nde, 6'ncı Jandarma Komando Eğitim Alayı'nda, akşam yemeğini yiyen çok sayıda asker rahatsızlanmıştı ve hastaneye kaldırılıp tedavi altına alınmıştı.

Olay yerinden gelen bilgiye göre, komutanlığın General Seyfettin Çağbatur Kışlası'nda akşam yemeğinin yiyen 60’dan fazla asker mide bulantısı ve kusma rahatsızlıkları sebebiyle revire müracaat etti, buradaki ilk müdahaleden sonra Manisa ve Merkezefendi Devlet hastanelerine kaldırıldı. Askerlerin sağlık durumları ile ilgili henüz kesin bilgi ulaşmadı.

Askerlerin tedavisi sürüyor.Manisa 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığında yapılan yazılı açıklamada olayla ilgili soruşturma başlatıldığı eğer bir ihmal varsa sorumlular hakkında gereğinin yapılacağını belirtildi.

Akşam yemeğinin ardından rahatsızlanan 60'dan fazla asker apar topar revire gönderildi.Revir'de fenalaşa asker için 112 sağlık ekipleri aracılığıyla Manisa'daki çeşitli hastanele kaldırıldı ve askerlerin durumlarıyla ilgili henüz net bir bilgi bulunmuyor.