Mahkeme, Manisa'daki 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası'ndaki askerlerin rahatsızlanmasına neden olan zehirlenme olayına ilişkin 4 kişinin daha tutuklanmasına karar verdi.

Manisa Cumhuriyet Başsavcılığının devam ettirdiği iki soruşturma dahilinde gözaltına alınan 40 şüpheliden adliyeye gönderilen ve içlerinde yemek şirketinin genel müdürü, şirketin Manisa'daki yetkilileri ile Doğu Kışla ve Batı Kışla'daki çalışanlarının da yer aldığı 25 kişiden 16'sı serbest bırakıldı.

NE OLMUŞTU?

ŞİRKETİN GENEL MÜDÜRÜ TUTUKLANDI

Tutuklanma istemiyle mahkemeye gönderilen  9 zanlıdan içlerinde yemek şirketinin genel müdürü Ahmet Türkmen, şirketin Manisa sorumlusu V.A.G. ve 4 aşçı tutuklandı.
Biri gıda mühendisi 2'si yardımcı aşçı olmak üzere 3 kişi de adli kontrol şartıyla salıverildi.

Bugün haklarında yakalama kararı çıkartılan ve gözaltına alınan kışlada yemek dağıtım ve kontrol heyetinde yer alan 6 subay ve astsubay ile 15 şüphelinin ise emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Manisa 1. Piyade Er eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası'nda 17 Haziran'da yemekten sonra çok sayıda asker, kusma ve bulantı sebebiyle hastanelere götürülmüş, durumla alakalı soruşturma dahilinde 6'sı asker 46 kişi gözaltına alınmıştı.