9 kişinin yaralandığı ve üç kişinin kayıp olduğu kazanın ardından Antalya Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri tarafından yapılan çalışmalar sonunda cesetlere ulaşıldı.

1'i çocuk üç ceset arama kurtarma ekipleri tarafından baraj gölünden çıkartılıp iskeleye getirildi.

Sabah saatlerinde meydana gelen olayda Oymapınar Barajı'na safari yapan ve içinde 3'ü çocuk 12 kişinin bulunduğu Ertan Ekeroğlu idaresindeki 07 HBB 71 plakalı cip, dönüş yolunda virajı alamayıp yoldan çıkınca Oymapınar Barajı'na uçmuştu.

Kazada araç sürücüsü Ertan Ekeroğlu ile rehber Dilek Evren ve isimleri belirlenemeyen 7 turist araçtan savrulmuştu.Olay yerine gelen Antalya Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri ve jandarma, yaralılara ilk müdahaleyi yaptıktan sonra denizden botla alıp iskeleye getirdi. Yaralılar ilk müdahalelerinin ardından ambulanslarla hastanele sevk edildi. Kazada araçtan çıkamayan ve Oymapınar Baraj Gölüne düşen 1'i çocuk üç kayıp turistin arama çalışmaları başladı.

Antalya Büyükşehir belediyesi arama kurtarma ekipleri tarafından yapılan çalışmalar sonunda önce çocuğun cesedine ulaşan ekipler daha sonra biri kadın iki kişinin cesedine daha ulaştı. Ekipler cesetleri botla alıp iskeleye getirdi.

DHA