Mahmut Tuncer'li MEB Kitabı Yalanı Patladı

Twitter'da paylaşılan Mahmut Tuncer'li MEB kitabı yalanının aslı olmadığı anlaşıldı. Bahadır Erdem tarafından fotoğrafı paylaşılan kitabın MEB ile ilgili olmadığı bildirildi.

Mahmut Tuncer'li MEB Kitabı Yalanı Patladı

İstanbul Üniversitesi akademisyenlerinden hukukçu Prof. Dr. Bahadır Erdem'in "Çocukların eğitim kitabında böyle saçma sapan şey olmaz gerçek değildir Zaytung'dur dedim ama maalesef gerçekmiş" şeklinde paylaştığı tweet, kısa sürede çok sayıda Twitter kullanıcısı tarafından dolaşıma sokuldu.

Ancak işin aslı kısa sürede ortaya çıktı. Erdem'e twitter'dan yanıt veren MEB'de Türkçe öğretmeni olan Levent Beder ise, "MEB test kitabı kullanılmasını önermiyor. Bu bildiğiniz herhangi bir öğretmenimiz tarafından hazırlanmış test kitabı. Bizim okul kitaplarımızda böyle bir şey yok" ifadelerini kullandı.

Mahmut Tuncer fotoğrafının yer aldığı kitabın Milli Eğitim Bakanlığı ile alakası olmayan Günay Yayınları tarafından basıldığı ortaya çıktı. Günay Yayınları yaptığı açıklamada "Esprili olduğu için böyle bir görsel kullandık. Baskısı kaldırıldı. Yeni baskıda kullanmadık" mesajını paylaştı.

Mahmut Tuncer'in fotoğrafının kullanıldığı kitapta "Mantık sizi A noktasından B noktasına götürür. Halay ise her yere" ifadeleri bulunuyordu.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

 

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri