Edirne'de 15 Temmuz darbe kalkışmasında rol aldıkları gerekçesiyle, içlerinde ordudan atılan 54'üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Hidayet Arı'nın da yer aldığı 8'i tutuklu 22 askerin yargılanmasına Edirne 2'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde sürdürüldü. Tüm savunmalarının bitmesinden sonra avukatlar ve sanıklar mahkemeye tahliye isteğinde bulundu.

Bu esnada söz isteyen ve Süloğlu ilçesinde görev yaptığı sırada 15 Temmuz darbe kalkışmasının ardından tutuklanan binbaşı Bülent Yılancı, daha evvel boşandığı eşi Özlem'in kendisine bu evrede çok destek olduğunu belirtti.

"BENİMLE EVLENİR MİSİN?"


Duruşmayı seyircilerin bulunduğu alanda takip eden eski eşi Özlem'e dönen Yılancı, "1 senedir tutukluyum. Atamayla Süloğlu’na gelme nedenim, eski eşimdir. Kendisi arkada oturuyor. Bu evrede bana çok destek oldu. Umarım bu süreç işe yarar. Kendisini seviyorum. Benimle evlenir misin?" diye sordu.

ESKİ EŞİ SESSİZ KALDI


Duruşmayı izleyenlerin alkışlarıyla destek verdiği teklif sonrası isminin Özlem olduğu açıklanan eski eş sessizliğini bozmadı. Bülent ve Özlem çiftinin 15 Temmuz'dan evvel boşandığı belirtildi.

DURUŞMA ERTELENDİ


Diğer sanık ve avukatlarının isteklerinden sonra duruşma savcısı sanık savunmalarının ve isteklerinin incelenmesi için süre istedi. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.