15 Temmuz darbe kalkışması esnasında Marmaris’de bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik FETÖ’nün suikast timi davasında sona yaklaşılmış durumda. Duruşma savcısının esastan mütalaasını ikinci duruşma sonunda vermesi ile dördüncü duruşmada sanıklar esastan savunma gerçekleştirdi. Muğla 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde geçtiğimiz gün başlayan dördüncü duruşmaya sanıklar tutuklu bulundukları Muğla E Tipi Kapalı Cezaevi'nden geniş güvenlik önlemi altında duruşmanın yapılacağı Muğla Ticaret ve Sanayi Odası salonuna getirilmişti.

VATANDAŞLARDAN BÜYÜK TEPKİ

43’ü tutuklu 47 sanıklı davanın dördüncü duruşmasında skandal bir olay yaşandı. Suikast timinde yer alan darbeci askerler daha önce duruşma salonuna jandarma eşliğinde yürütülerek getiriliyordu. Fakat suikast timindeki darbeci askerler basının önünde görüntü ve fotoğraf çekmemesi için direk duruşma salonuna gitme isteğinde bulundular.

Mahkeme heyeti suikast timinin bu talebi uygun gördü. Cezaevinden getirilen suikast timindeki vatan hainleri direk Ticaret ve Sanayi Odası'nın otoparkına götürülüp oradan duruşma salonuna götürüldüler. Tek tip kıyafet munakaşalarının yapıldığı bu zamanlarda mahkemenin vermiş olduğu bu skandal karar, yurtdaşların büyük tepkisine sebeb oldu. Kararın yanlış olduğunu ve bu kararın iptalini istediler.