Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) kararının ardından tahliyesi için gerçekleşen başvurunun mahkeme tarafından reddedildiği ifade edildi.

NELER OLMUŞTU?

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin "Serbest bırakılmalı" dediği Selahattin Demirtaş'ın avukatları, tahliye isteği ile mahkemeye gitmişti.

AİHM, DEMİRTAŞ'IN SERBEST KALMASI YÖNÜNDEKİ KARARI

AİHM, Kasım 2016'dan beri Edirne'de tutuklu olan Selahattin Demirtaş'ın siyasi nedenlerle tutuklandığını söyledi. AİHM bugün duyurduğu kararında "Demirtaş'ın serbest kalması gerektiğine" karar vermişti.

AVUKATLARI HAREKETE GEÇTİ

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin "Serbest bırakılmalı" dediği Selahattin Demirtaş'ın avukatları, tahliye isteği ile mahkemeye gitti.

HÜKÜMETTEN İLK AÇIKLAMA GELDİ

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin verdiği Selahattin Demirtaş kararı ile alakalı, "Son kararı Türk yargısı verir" dedi.

DEMİRTAŞ 2 YILDIR CEZAEVİNDE

24 Haziran 2018'deki Cumhurbaşkanlığı seçiminde tutuklu olmasına karşın seçime giren Demirtaş, 4 Kasım 2016'da gözaltına alınmıştı. Demirtaş, "suç işlemek için örgüt kurmak", "terör örgütü üyeliği,", "örgüt adına suç işlemek", "propaganda" gibi nedenlerle tutuklanmıştı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın..