26 Mayıs 2018
  • Istanbul 23°
  • Ankara 18°
  • Izmir 24°
İmsak 03:38
Güneş 05:31
Öğle 13:07
İkindi 17:04
Akşam 20:32
Yatsı 22:16
BIST103.235
Dolar4,7171
Euro5,5018
Altın197,827

Mahir Ünal AK Parti Kabine Listelerinin Niteliğini Açıkladı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, katılmış olduğu televizyon programının canlı yayınında gündemle ilgili açıklamalarda bulundu.

Mahir Ünal AK Parti Kabine Listelerinin Niteliğini Açıkladı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal katılmış olduğu televizyon programında 24 Haziranda gerçekleştirilecek olan seçimlerle ilgili ve AK Parti adaylığı ile ilgili sorulan sorulara cevap verdi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal AK Parti içinde gerçeklşetirilen milletvekili listelerinin hazırlanma süreci ile ilgili basında çıkan haberleri doğrulamadı. Gelecek dönemde Bakanların ve milletvekillerin daha nitelikli kişilerden oluşacağını ifade etti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal şu şekilde konuşma yaptı.

AK PARTİ’DE KABİNE NASIL OLUŞTURULACAK SORUSU

Bunlar şu ana dek konuşulmuş şeyler değil. Tüm istişareler sonucunda, sen başvur, sen başvurma gibi söylemlerin doğru olmadığına karar verildi. Bu durumuna üst kurul karar verecek. Artık yeni sistemde daha çok bakanlar işinin içinden gelen, iş dünyasının içerisinde işini en iyi yapan, konusuna hakim, yönetim konusunda sorun yaşamamış kişilerden de bakanlar oluşabilecek. O konuda bir sıkıntı görmüyorum. Meclis başkanı şu mu, bu mu olacak diye bir değerlendirme yapılmadı."

MİLLETVEKİLİ LİSTELERİ

7 Haziran ve 1 Kasım'da 170 kişinin üstünde değişiklik yapıldı. Üst kurul temayül yoklamasına bakacak. Milletvekilinin Meclis performansına, komisyona katılımına, kendi ilinde etkin olduğu yerel siyasete katkısına bakacak. Kendi seçim bölgesinin memnuniyet durumuna bakılacak. Hem mevcut vekiller, hem de aday adayları değerlendirilerek bir kan değişimi söz konusu. Bizim siyasetimiz biraz da bayrak yarışı şeklinde gerçekleşecek."

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.