İBB Meclisi’ne AK Parti ve CHP grubunun ortak önergesiyle LYS’de öğrencilerin ve sınavda görevli yetkililerin toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanmasına olanak sağlayacak teklif sunuldu. Oturumda değerlendirilen  karar oyçokluğu ile kabul edildi.

Karara göre; 2017- ÖSYS dahilinde 10 - 11 - 17 - 18 Haziran 2017 tarihlerindeki Lisans Yerleştirme Sınavlarına (LYS) katıalacak öğrenci ve görevliler, 07.00 - 16.00 saatleri arasında sınav giriş veya görevli belgelerini ibraz ederek; İETT Otobüsleri, Otobüs A.Ş. Otobüsleri, Özel Halk Otobüsleri, Metrobüs, Nostaljik Tramvay ve Tünel) araçları, Şehir Hatları Vapurları, Özel Deniz Motorları, Tramvay, Metro, Hafif Metro, Füniküler, Teleferik ve Kadıköy Moda Nostaljik Tramvayı’nı ücretsiz kullanacak.

BAYRAMDA KÖPRÜLER VE TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI ÜCRETSİZ OLACAK MI?

Bir diğer merak edilen konu ise Ramazan Bayramı'nda köprülerin ve toplu ulaşıma araçlarının ücretsiz olup olmayacığı. Her yıl bakanlıktan ya da bizzat Reis-i Cumhur Erdoğan'ın talimatıyla müjdelenen köprülerin ücretsiz olma haberini vatandaş merakla bekliyor. Özellikle bayram dolayısıyla memleketlerine gidecek olan vatandaşı sevindiren bu haberin bayramdan hemen evvel açıklanması bekleniyor. Bu sene bayram tatili ise hafta içini hesaba katarsak 2 gün olarak belirlendi.