İngiltere' nin başkenti Londra’nın Kuzey Kensington şehrinde "Grenfell Tower" adındaki 24 katlı bir binada dün çıkan yangında ölenlerin sayısı 17' ye çıktı. Aralarında çocuk ve yaşlıların bulunduğu yüzlerce kişinin ölmüş olmasından çekiniliyor.

ÖLEN SAYISI 100'Ü GEÇEBİLİR

Londra' daki yangın felaketinde bilanço ağırlaşıyor. Adeta küle dönen binada hiçbir yaşayan kişinin kalmadığı bildirildi. Ölenlerin sayısı 17' ye yükselir iken yüzlerce kişinin ölmüş olma ihtimalinden çekiniliyor.

Pek çok kişi hakkında haber alamadığı yakınlarından bilgi almak için çabalıyor.

Londra itfaiyesinin baş ismi Dany Cotton, ITV'ye verdiği demeçte "İtfaiyeciler dün gece Greenfell Tower'ın en üst katına kadar çıktı fakat güvenlik sebei ile duvarların arası tamamen kontrol edilemedi. Binada hayatta kalan kimsenin olduğunu sanmıyoruz" dedi.
İngiliz basınına göre, binada sayısız ceset var ve ölü sayısının yüzlerce olmasından korkuluyor. Onlarca çocuk ve yaşlıdan haber alınamıyor. gazetelere yansıyan haberler arama kurtarma ekiplerine dayandırıldı.

Yangınla ilgili yaşanan son gelişmeleri paylaşan Londra polisi ise olayın terörizmle herhangi bir bağlantısını gösteren bir bulgu olmadığını açıkladı.

Köklü gazetelerden olan Telegraph, ayrıca, kurtulmayı başaranların binadaki 'binada yangın çıkarsa evlerinizi terk etmeyin' uyarısını dinlemedikleri için hayatta kaldıklarını yazdı.