İngiltere'nin başkentinde parlamento yakınında olağanüstü hareketlilik var, polis olayı araştırmaya başladı. Polis, parlamentonun yakınlarında bir olayı araştırdığını belirtti. Reuters, parlamento giriş çıkışlarının kapatıldığını duyurdu. Olayda silah sesleri duyuldu.

Reuters'a açıklamalarda bulunan Daily Mirror gazetesinin patronu, silah seslerinin işitildiğini ifade etti.

SALDIRGAN ELE GEÇİRİLDİ

Evening Standart gazetesi editörü ise, zanlının elinde şok tabancası bulunduğu dile getirdi. Zanlının ele geçirildiği operasyon görüntüleri internet üzerinden paylaşıldı, emniyet güçlerinin şüpheliyi etkisiz hale getirerek tutukladığı bildiriliyor.

Bu saldırıyla birlikte İngiltere Parlamentosu’na yönelik son zamanlarda düzenlenen peş peşe saldırılar dikkat çeker hale gelmiş bulunuyor. Üç ay önce de benzeri bir saldırı olmuş, fakat zayiatla karşılaşılmıştı. İngiltere'nin başkenti Londra'da İngiliz Parlamento kurumunun hemen önünde gerçekleşen saldırı sonrasında dört kişi hayatını kaybetmiş, yirmiden fazla kişi de yara almıştı. Otomobiliyle kaldırımın üzerine çıkan saldırgan, yayaları ezmesinin ardından aracından çıkmış, kendisine müdahale maksadıyla yönelen emniyet güçlerini ise bıçakla yaralamıştı. Asya kökenli ve 40 yaşlarında olduğu bildirilen saldırgan, arabasını kaldırıma çıkarmasının ardından parlamento binasının bahçesine girmişti.