Reis- i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan' ın, Ramazan Bayramı' na İstanbul' gireceği, Başbakan Binali Yıldırım'ın ise bayramda memleketi Erzincan'da olacağı belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım ile birlikte siyasi parti liderlerinin Ramazan Bayramı programları belli oldu.

Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı programında ailesiyle İstanbul'da olacak.

Başbakan Binali Yıldırım, arife günü memleketi Erzincan'a geçecek ve hemşehrileri ile iftar yemeğine katılacak. Bayramın birinci gününü de Erzincan'da geçirecek Yıldırım, ikinci gün ise Ankara'da bayramlaşma programına katılacak.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu' nun tutuklanmasına tepki olarak Güvenpark'tan başlattığı yürüyüşe bayramda da devam edecek. Kılıçdaroğlu yürüşü sırasında mola verdiği yerleşim yerlerinde vatandaşlarla bayramlaşacak.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise Ramazan Bayramı boyunca Ankara'da olacak. Bahçeli, ilk gün bayram namazını Gazi Camisi'nde kılacak, ardından Alparslan Türkeş'in kabrini ziyaret edecek. Bahçeli, bayramın ikinci günü ise parti genel merkezinde bayramlaşma programına katılacak.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, bayram namazını Ankara'daki Taceddin Dergahı'nda kılacak. Destici, ikinci gün parti genel merkezinde partililerle bayramlaşma programına katılacak.