CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından belediyelerinden destek alarak Çanakkale'de alkollü bir şekilde gerçekleştirdiği Adalet Kurultayı sona doğru ilerliyor.

ŞEHİTLİKTE ALKOL EĞLENCESİ

Çeşitli hazırlıklarla yürütülen kurultayın daha başladığı ilk akşamdan içki masalarının kurularak kadehlerin tokuşturulduğu eğlence programı ülke genelinde olumsuz tepkilerin oluşmasına neden olmuştu. Şehitlikte düzenlenen alkollü eğlencenin basına sızdırılmasının ardından, kendilerince çeşitli önlemler almaya çalışan grup son etkinliğinde laik kesimi şoka uğrattı.

SAİD NURSİ'NİN KİTAPLARI

Şehitlikte yaptıkları saygısızlıkların ardından CHP'lilere Said Nursi'nin yazdığı Risale-i Nur'dan kesimlerin okunması büyük bir kesimi şoka soktu. Yaptıkları rezilliklerle Türkiye’nin gündeminden düşmeyen Adalet Kurultay’ı şimdi de aldıkları önlemlerle dikkatleri üzerine çekti.

CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem'in de içlerinde yer aldığı CHP'liler, Said Nursi’nin kitaplarından okunan kısımları sık sık etrafa bakınarak dinlediler.

YASAL İŞLEM BAŞLATILDI

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, CHP tarafından Adalet Kurultayı'nın gerçekleştirildiği tarihi Gelibolu Yarımadası'ndaki kamp bölgesinde alkol kullanılmasına yönelik, ‘CHP idaresinin taahhütlerine, sorumluluklarını, tarihini ve ecdadını koruyarak, ne yaptığının farkında olmayanlardan bunun hesabını sormasını ve bu kişiler için ne gerekiyorsa yapılmasını bekliyoruz. Bu kişilerden hesap sorulmazsa, milletin gözünde bu rezillikle anılacaklardır. Bununla birlikte söz konusu kişilere yönelik gerekli yasal işlemler başlatılacaktır.’ açıklamasında bulundu.