KYK Borçları Silinecek mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KYK borcu olan öğrencileri gündeme aldıklarını belirterek, "Öğrencilerin lehine bir adım atacağız" dedi.

KYK Borçları Silinecek mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KYK borcu olan öğrencileri gündeme aldıklarını belirterek, "Öğrencilerin lehine bir adım atacağız" açıklamasında bulundu.

“ADIMIMIZI ONA GÖRE ATACAĞIZ”

Erdoğan, Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) borçları için de açıklamalarda bulundu. Erdoğan, “Kredi olayı farklı. Krediyi her müracaat eden alıyor ama daha sonra ödemek üzere alıyor. Burs konusunda ödeme sorunu yok. Beklentinizi biliyorum tamamıyla bu borçların silinmesi süreci olacaktır. O zaman burada bir başka tercih gündeme gelecektir. O da nedir? Demek ki kredi olayı kalkacaktır. Sadece burs verme noktasına gidilecektir. Onun çalışmasını, değerlendirmelerini yapıp adımımızı da ona göre inşallah atacağız.” dedi.

CUMHURBAŞKANLIĞI KÜTÜPHANEMİZ NE ZAMAN DEVREYE GİRECEK?

Muhteşem bir kütüphane yaptık. Bizim Cumhurbaşkanlığı kütüphanemize gelen farklı ülkelerden gelen insanlar da burayı gördüklerinde Türkiye nasıl değişmiş diyecekler. Gün sayıyoruz. İnşallah 2020’nin ilk müjdesi bu olacak.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz