Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait savaş uçakları, Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde belirlenen bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik hava harekatı gerçekleştirildi.

Harekatta, 7 bölücü terör örgütü militanı etkisiz hale getirilirken keşif ve gözetleme araçları ile belirlenen teröristlere ait bir doçka uçaksavar silah mevzisi ve bir mühimmat deposu da imha edildi.

Görevlerini başarıyla tamamlayan jetler, emniyetle üslerine döndü.

AMANOS'TA DA OPERASYON VARDI

Amanos Dağları'ndaki terör örgütü PKK teşkilatlanmasını sonlandırmak adına Hatay İl Jandarma Komutanlığı tarafından gerçekleştirilen operasyonlar devam ediyor.

TERÖRİSTLER ORMANI ATEŞE VERDİLER

Bugün öğle saatlerinde Arsuz İlçesi Derekuyu Mahallesi arazisinde operasyonda olan güvenlik güçleriyle teröristler arasında sıcak temas yaşandı. Kısa süreli temasta, teröristler kaçmak için bölgedeki ormanı ateşe verdi.

YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

Arsuz Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerinin bölgede güvenlik önlemleri alındıktan sonra başlattığı çalışmayla yangın kontrol altına alınırken, kaçan teröristlerin yakalanması için bölgede sürdürülen geniş çaplı operasyon devam ediyor.

GENELKURMAY AÇIKLAMA YAPTI

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, saat 21.05-21.10 sıralarında Amanos Dağları bölgesine, alınan anlık bir istihbaratın değerlendirilmesi sonucu, Türk Silahlı Kuvvetlerine ait savaş uçaklarınca hava harekatı düzenlendi.