Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada, Nirva Seytu Dağı bölgesinde  teröristler tarafından arazide kurulan tuzakta el yapımı bomba patladı. Patlama sonucunda 2 askerin ağır yaralandığı belirtildi.  Bölgede silahlı İHA'lar ile gerçekleşen operasyonda sonucu 2 terörist gebertildi.

2 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Bugün 3'üncü Piyade Tümen Komutanlığı tarafından sınır hattındaki karakol ve üs bölgelerine saldırı için hazırlanmış olan alçakların tespiti edilip hain teröristlere karşı olarak Kuzey Irak'taki Nirva Seytu Dağı çevresinde gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında; silahlı İHA'lar ile gerçekleştirilen operasyon sonucu 2 terörist gebertilmiş halde ele geçirilmiştir.

2 ASKERİMİZ AĞIR YARALI

Çevrede alçak teröristlerin tarafından araziye önceden yerleştirlilmiş basma düzenekli el yapımı patlayıcının patlatılması nedeni ile  2 asker ağır yaralandı. Helikopter ile Hakkari Devlet Hastanesine gönderilen askerlerimizin sağlık tedavilerine başlandığı bildirildi.Askerlerimizin durumu ile ilgili henüz kesin bir haber ulaşmadı.

Bölgede 3'üncü Piyade Tümen Komutanlığı ekiplerince arama tarama faaliyeti sırasında 1 adet RPG-7 roket atar, RPG-7 roket atar mühimmatı ve sevk fişeği, 1 adet Biksi Makineli Tüfek, 700 adet Biksi Makineli Tüfek Fişeği ve 2 kutu Kalaşnikof Piyade Tüfeği Fişeği ele konuldu.