Kutsal Topraklara Yolculuk Perşembe Günü Başlıyor

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Dursun Aygün, yaptığı konuşmada, bu seneki hac hazırlıkların bittiğini açıkladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Dursun Aygün, yaptığı konuşmada, bu seneki hac hazırlıkların bittiğini açıkladı.

Ankara'dan hacca gidecek ilk kafile için özel bir program hazırlanacağını söyleyen Aygün, hacıların havalimanından yolcu edileceğini bildirdi. Aygün, Diyanet İşleri Başkanlığının 258, seyahat acentelerinin de 126 kafilesinin oluştuğunu belirtti.

Kafilelerde toplam 4 bine yakın Diyanet personelinin istihdam edildiğini söyleyen Aygün, konuşmasına şöyle devam etti: ‘Ayın üçünden sonra hacılarımız, kutsal topraklara doğru hac yolculuğuna başlayacak. Bu yıl Diyanet İşleri Başkanlığı ile birlikte hacca gidecek vatandaşlarımızın sayısı 48 bin civarında. Seyahat acentelerimizle gidecek olanlar ise 31 bin civarında. Görevlilerimizle birlikte toplamda 80 bini aşıyor. Bunun yanında yurt dışından gelecek hacılarımız da bulunuyor. Hepsini topladığımızda 90 bine yakın vatandaşımız inşallah hac ibadetini gerçekleştirecekler.’

4 BİN 500’E YAKIN GAZİ VE ŞEHİT YAKINLARIDA GİDİYOR

Bu yıl 4 bin 500'e yakın gazi ve şehit yakınının Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonunda hacca gideceğini belirten Aygün, ‘İnşallah onlar da bu sene hac yapma huzurunu diğer vatandaşlarımızla birlikte yaşayacak.’ dedi.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri