Kuşadası'nda Düzenlenen 2 Ayrı Operasyonda 38’i Çocuk 79 Kaçak Göçmen Yakalandı

Kuşadası’nda sahil güvenlik ekipleri tarafından gerçekleştirilen iki ayrı operasyonda yasa dışı yollardan yurt dışına kaçmaya çalışan 38’i çocuk, 23’ü kadın toplam 79 göçmen yakalandı

Kuşadası'nda Düzenlenen 2 Ayrı Operasyonda 38’i Çocuk 79 Kaçak Göçmen Yakalandı

Kuşadası'nda sahil güvenlik ekipleri düzensiz göçmenlere yönelik iki ayrı operasyon düzenledi.

RADAR TARAFINDAN BELİRLENDİ

Ulaşılan bilgiye göre, Kuşadası Körfezi’nde görevli sahil güvenlik mobil radarı tarafından Kuşadası açıklarında lastik bir bot içerisinde bir grup kaçak göçmen belirlendi. Görevlendirilen Sahil Güvenlik Botu tarafından durdurulan seyir halindeki lastik bot içerisinde bulunan 34 Suriye, 5 Kongo ve 1 Orta Afrika uyruklu olmak üzere toplam 40 düzensiz göçmen yakalandı.

79 DÜZENSİZ GÖÇMEN GÖZALTINA ALINDI  

Sahil güvenlik ekiplerinin düzenlediği ikinci operasyonda ise lastik bir bot ile yasa dışı yollardan Yunanistan’ın Sisam adasına kaçmaya çalışan bir grup göçmen belirlendi. Kuşadası Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı’ndan görevlendirilen ekipler, seyir halindeki lastik botu durdurarak, içerisinde bulunan 23 Suriye, 10 Orta Afrika, 4 Kongo ve 2 Nijerya uyruklu olmak üzere toplam 39 kaçak göçmeni gözaltına aldı. Gerçekleştirilen iki ayrı operasyonda gözaltına alınan ve Setur Marina içerisindeki Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı’na getirilen toplam 79 kaçak göçmen sağlık kontrolünden geçirilip, ifadeleri alındıktan sonra il göçmen bürosuna teslim edildi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR