Kurultay Öncesi Binali Yıldırım'dan Flaş Açıklama

AK Parti Genel Başkan adayı Binali Yıldırım, milletvekili seçildiği İzmir’in kendisine Genel Başkanlık ve Başbakanlık yolunu açan kent olduğunu belirtti ve ekledi

Kurultay Öncesi Binali Yıldırım'dan Flaş Açıklama

AK Parti'nin yarın gerçekleştirilecek olağanüstü kongresine tek genel başkan adayı olarak giren Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, ilk röportajını  Ankara'da Yeni Asır Genel Yayın Yönetmeni Şebnem Bursalı'ya verdi.  Yıldırım, 1 Kasım 2015 Genel Seçimleri'nde milletvekili seçildiği İzmir'in kendisine Genel Başkanlık ve Başbakanlık yolunu açan kent olduğunu belirtti. Yıldırım, "1 Kasım'da oylarıyla beni parlamentoya yollayan değerli İzmirli hemşehrilerime minnettarım. İzmir, siyasi hayatımıza her zaman damgasını vuran özel bir kenttir. Benim genel başkan adaylığımla beraber İzmir de bir anlamda yeni Başbakanı seçen kent olmuştur. Bize oy versin ya da vermesin, tüm İzmirlilere minnettarım" diye konuştu.

"KABİNE İZMİR'E GELECEK"

Kongrenin ardından süratle hükümeti kurma çalışmalarını tamamlayacaklarını anlatan Yıldırım, ilk Bakanlar Kurulu toplantısını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştireceklerini açıkladı. İzmir'deki Başbakanlık Ofisi'nin de yeni dönemde aktif olarak kullanılacağını belirten Yıldırım, "En kısa sürede kabineyi İzmir'de toplayacağız" diye konuştu.

"SİSTEM TIKANMAYACAK"

Hükümet programının merkezinde Anayasa reformu ve Başkanlık Sistemi'nin olacağını kaydeden Yıldırım, anayasal değişimi sağlamadan ekonomik dönüşümün sürdürülemeyeceğinin ve sistemin tıkanacağının altını çizdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ak Parti hareketinin doğal lideri olduğunu belirten Yıldırım, "Öncelikli hedefimiz sistemin sağlıklı işlemesine olanak sağlayacak anayasal değişiklikleri yapmak ve reformlara hız kazandırmak" dedi.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR