Kurtulmuş, Ordu Büyükşehir Belediyesince 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda yapılan iftar programına icabet ederek, memleketi Ordu'da güzel bir ramazan ayı iftarında birlikte olmaktan duyduğu mutluluğu aktardı.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, FETÖ'yle sonuna dek mücadele edileceğini söyleyerek, "Umarım ki bu hainler hiçbir şekilde gün yüzü görmeyecekler, mahkemelerde hesabını soracağız. İnşallah milletimiz bu katillerden şehitlerimizin hesabını, hukuk içerisinde soracak. Onlara gereken dersleri verecekler." açıklamasında bulundu


"YAPILAN KAHPELİĞİ UNUTMAYACAĞIZ"


FETÖ'nün 15 Temmuz'da ki darbe kalkışmasında şehit olanlara Allah'tan rahmet ve gazilere de şükranlarını sunan Kurtulmuş, ramazan sofralarında 15 Temmuz şehitleri ve gazilerinin tekrardan anımsandığını belirtti.

Kurtulmuş, FETÖ'cü darbeciler ve arkasındaki ellerin aklından çıkarmaması gereken bir şey olduğunu, 15 Temmuz'un, bu milletin ikinci kurtuluş savaşını verdiği gün olduğunu unutmamaları gerektiğinin altını çizerek, şunları kaydettii:

"Bu millet, 15 Temmuz'u geride bırakılan bir hihaye gibi asla görmeyecek. 15 Temmuz, çocuklarımıza, torunlarımıza anlatacağımız bir kurtuluş, yükseliş gecesidir. Aklımızdan çıkarmayacağız... Şehitlerimizi, kahramanlarımızı hiçbir zaman unutmayacağız. Tankların altına yatan kahramanları unutmayacağız. O tankların önünde elinde bastonuyla duran dedelerimizi unutmayacağız. Bayrağını kapıp gelen ninelerimizi unutmayacağız. O kahpeliği de unutmayacağız ve unutturmayacağız.

Bunu yapanlar 'Yaptık, geçti, bitti.' diye düşünmesinler. İşte görüyorsunuz, iki gün önce FETÖ'cülerin bir davasında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. 18 FETÖ'cüye bu ceza kesildi. Bunlar düşünmesinler ki 'Biz, bunları hatırlamayız.', 'Bu millet saf bir millettir.' O defter kapandı, sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. İnşallah bunlar hiçbir şekilde gün yüzü görmeyecekler, mahkemelerde hesabını soracağız. İnşallah milletimiz bu katillerden hesabı, hukuk çerçevesinde soracak. Onlara gerekli dersleri verecekler."