Kurban Bayramında Hava Durumu Nasıl Olacak ?

Kurban Bayramında havanın nasıl olacağı araştırılıyor. Kurbanlarını rahat hava koşullarında kesmek isteyen vatandaşlar hava durumunun nasıl olacağını araştırmaya başladı.

Kurban Bayramında Hava Durumu Nasıl Olacak ?

Kurban Bayramında Hava Durumu Nasıl Olacak ?

Kurban Bayramı’na çok kısa bir süre kaldı, vatandaşlar bayram tatilini değerlendirmek için yollara çıkacak ve bu noktada hava durumunun nasıl olacağı büyük merak konusu. Kurban bayramı tatili süresince yurdumuzun sıcak havanın etkisinde kalacağı, bu hafta sonu Cumartesi (Arefe) günü Doğu Karadeniz kıyı kesiminde, Pazar günü (Bayramın 1. Günü) Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında beklenen hafif sağanak yağışlar dışında Kurban bayramı sonuna kadar ülkemiz genelinde havanın az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

 

MEVSİM NORMALLERİNİN 6 DERECE ÜSTÜNDE

Bu hafta yurdumuzun kuzey ve iç kesimlerinde azalarak mevsim normalleri altına düşen ve hafta ortasından itibaren artmaya başlayan hava sıcaklıklarındaki artışın, hafta sonu ve önümüzdeki hafta boyunca devam edeceği, ülke genelinde mevsim normalleri civarında, hafta sonundan itibaren yurdumuzun güney ve batı kesimlerinde mevsim normallerinin 3 ila 6 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Kurban Bayramı süresince bazı il merkezlerimizde beklenilen en yüksek hava sıcaklıklarının Ankara'da 32-35, İstanbul'da 30-33, İzmir'de 36-39, Trabzon'da 26-28, Samsun'da 28-30, Erzurum'da 29-32, Bursa ve Adana'da 35-37, Antalya'da 37-40, Diyarbakır'da 39-42 ve Aydın'da 40-43 dereceler arasında olması tahmin edilmektedir.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR