Bu yaz tatil yapmak için kalan son günleri değerlendirmek isteyen vatandaşlar, Kurban Bayramı için çok önceden rezervasyon yaptırmaya başladılar. Tatile çıkacak vatandaşların tur tercihleri listesinde yurt içinde Belek, Kemer, Alanya, Bodrum ve Marmaris; yurt dışında ise İtalya, İspanya ve Orta Avrupa öncelikli sıraları aldı. Turizmciler, 30 Ağustos Zafer Bayramı'ndan sonra arife gününün tam gün ilan edilmesiyle tatilin biraz daha sürmesini istediler.

Setur Turizm Müdürü Oktay Temeller, yaptığı konuşmada, bu sene Kurban Bayramı'nın deniz-güneş tatili yapmak isteyenler için çok güzel bir zamana denk geldiğini, bayram tatili için rezervasyonların aylar öncesinden yapıldığını söyledi.

OTELLER AĞUSTOS’UN İLK YARINDA DOLACAK

Bayram tatili için "artan bir talep grafiği" olduğunu dile getiren Temeller, ‘Ağustos ayının ilk yarısında ünlü otellerin dolacağını düşünüyoruz’ dedi.
Yurt dışı turlarda da isteklerin son dönemde oldukça arttığını söyleyen Temeller, Yunanistan'ın Kos Adası olmak üzere depremden sonraki günlerde, özellikle Bodrum, Datça ve Marmaris'e gidecek tatilcilerin bir süre tedirginlik yaşadığını ve az sayıda da olsa iptaller olduğunu dile getirdi.