Kumkapı'da bir otelde çıkan yangında, 2 kişi yaşamını yitirdi.

Edinilen bilgiye göre, Çifte Gelinler Caddesi'nde yer alan 6 katlı otelin birinci katında henüz tespit edilemeyen bir sebeple yangın çıktı. Yangın sonucunda oluşan yoğun duman sebebiyle kimi otel personeli ile müşteriler üst katlarda mahsur kaldı.
Vatandaşların durumu bildirmesi sonrasında olay yerine, itfaiye, sağlık ve polis ekipleri gönderildi.

Kısa zaman olay yerine ulaşan itfaiye ekipleri, mahsur kalanları merdiven yardımıyla binadan dışarı çıkardı. Yangına müdahale eden 2 itfaiye personelide dumandan etkilendi. İtfaiye personeline olay yerinde bulunan ambulansta müdahale edildi.
Yangın, itfaiye ekiplerinin çalışmaları sonucu kısa sürede söndürüldü. İtfaiye erleri, yangının söndürülmesinden sonra içeri girerek, odaları inceledi. Yapılan incelemelerde, 2 kişinin cesedine ulaşıldı.

Cesetler, yapılan incelemelerden sonra morga kaldırıldı.

POLİS İNCELEME BAŞLATTI

Olay yerine gelen polis ekipleri ve uzmanlar yangının kaynağını bulmak için inceleme başlattı. otelin çevresini kapatan ekipler çalışmalarına devam ediyor. İlk belirlemelere göre yangına erken müdahele edilmesi daha fazla can kaybını önledi. Dumandan zehirlenenler ise ambulanslarla en yakın hastaneye sevk edildi.