Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi girişinin karşısına "15 Temmuz 2016 Milli Mücadele Anıtı" dikilecek.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı mesajda, Belediye Meclisi toplantısında, FETÖ'nün darbe kalkışmasında şehit ve gazilerin verildiği Beştepe'deki külliye önüne "15 Temmuz 2016 Milli Mücadele Anıtı" dikilmesine karar verildi.

"Ankara Emniyet Müdürlüğünün yanı başına yapılması düşünülen anıtın, müdürlük ve çevresinde inşaat ile çevre düzenlemesinin devam etmesi, anıtın karşısında tören yapmak için meydanın gerekli olması ve bu bölgenin, yeri itibarıyla yapılacak devlet törenlerinde ulaşım ve koordinasyonunda sıkıntı yaratacağı düşüncesiyle, darbe kalkışmasında bombalı saldırıya maruz kalan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ana giriş kapısının önünde ki yere yapılmasının daha isabetli olacağının" söylendiği başkanlık yazısı, oy çokluğu ile kabul edildi.

15 TEMMUZ'UN YIL DÖNÜMÜNDE VATANDAŞ NÖBETTE OLACAK

Öte yandan 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü yaklaşıyor. Edinilen bilgiye göre 15 Temmuz akşamı Ak Parti milletvekilleri halk ile birlikte kalkışmanın yaşandığı yerlerde nöbette olacak. Etkinlikler 4 gün devam edecek. Etkinliklere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ında katılması bekleniyor. Edinilen bilgiye göre Reis-i Cumhur Erdoğan 15 Temmuzda İstanbul'da olacak.