Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle düzenlediği resepsiyona Türk Hava Yolları'nda uçuş esnasında havada gösterdikleri başarılı müdahale ile hayat kurtaran kabin memurları da katılım gösterdi.

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ve Kabin Hizmetleri Başkanı Nevin Çolak ile birlikte gelen kabin memurları İlke Güngörmüş, Dilara Akkaya, Serhat Tokat, Embiye Garip, Burak Yaprak, Ayşe Evrim Fidan, Demet Hocaoğlu, Azra Yurt ve Bouthayna İnanır Reis-i Cumhur Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'la beraber 30 Ağustos hatıra fotoğrafı çektirdiler.

HAVADA DOĞUMA BAŞARILI MÜDAHALE

THY kabin memurları, gördükleri ilk yardım eğitimi ile gösterdikleri müdahalelerle uçakta hayatların kurtarılmasına yardım ediyorlar. Bu müdahaleler içerisinde en ilginçlerinden bir tanesi de havada doğum olayında gösterdikleri başarı oldu. THY'nin Konakri (Gine) Ouagadougou (Burkina Faso)- İstanbul seferi esnasında doğum sancıları tutan 18 yaşındaki Diaby Nafiye Kabin Amiri Ayşe Evrim Fidan ve kabin ekibi tarafından başarılı bir şekilde doğum yaptırıldı. Kadiju ismi verilen bebek ile annesi Haziran ayında THY tarafından davetli olarak İstanbul’a gelmişlerdi.