CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun küfür ve hakaret dili, partisine mensup belediye yöneticilerine de yansıdı. Amasya'nın Merzifon ilçesinde belediye, Ramazan ayı etkinliklerini iptal etti. Gerekçe olarak da yaşanan terör olaylarını gösterdi. Oysa aynı belediye, uyarılara rağmen 19 Mayıs kutlamalarını iptal etmemişti.

Merzifonlu vatandaşlar sosyal medya üzerinden belediyeye Ramazan ayı etkinliklerinin neden iptal edildiğini sordu. Belediye yetkilileri cevap vermek yerine, CHP'nin küfür ve hakaret dili devreye girdi.

CHP'li Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı'nın yardımcısı Mustafa Atak, sosyal medya hesabından vatandaşlara, en hafifinden "beyinsiz" olmak hakaretini savurdu.

"Çok özür dilerim kimse kusura bakmasın ağzımı bozuyorum Merzifon Belediyesi olarak bu yıl Ramazan ayındaki cadde kapatmama ve program yapmama kararına sosyal medyada niye diye soranlar 19 Mayıs'ı kutladıniz ama diyenler sap ile samanı ayiramayanlar art niyetliler anladınız mı şimdi kaz kafalı beyinsizler, şerefsizler adi p.zevenkler "

CHP'li Atak, kısa bir süre sonra hakaret dolu paylaşımlarını sildi. Ancak bu sefer de vatandaşlara "örümcek kafalı" hakaretinde bulundu."Çok özür dilerim kimse kusura bakmasın ağzımı bozuyorum Merzifon Belediyesi olarak bu yıl Ramazan ayındaki cadde kapatmama ve program yapmama kararına sosyal medyada niye diye soranlar 19 Mayıs'ı kutladıniz ama diyenler sap ile samanı ayiramayanlar art niyetliler anladınız mı şimdi. Buraya yazdıklarımı sildim dostlarımdan özür dilerim. Örümcek kafalilara aynen geçerli dediklerim"Başkan yardımcısının da tıpkı genel başkanları Kemal Kılıçdaroğlu gibi hakaret dilini kullanması, küfürün CHP'de yaygınlaştığını gösterdi.

A Haber