Ankara'da saat 13.30'da iki lider bir araya geldi. Türkiye bu zirveden çıkan sonucu bekliyordu.

İki liderin 30 dakika süren görüşmesi sona erdi. Türkiye iki liderin görüşme sonrası yapacağı açıklamayı bekliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan kritik zirvenin ardından açıklamaları saat 15:30 da yapacağı haberi verildi.

GÖRÜŞMENİN DUYURUSUNU CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN YAPMIŞTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Sayın Bahçeli ile yarın 13.30'da Külliye'de görüşmemiz olacak. Görüşmemizde gerek bu süreçle ilgili gerekse de bu tür açıklama ile ilgili; orada değerlendiririz. Şu anda benim herhangi söyleyecek bir şeyim yok. Söyleyeceklerimi zaten grup toplantısında söyledim" demişti.

ZİRVE ÖNCESİ AK PARTİ'DEN AÇIKLAMA GELDİ

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Devlet Bahçeli'nin erken seçim çağrısı ile ilgili olarak "Danışıklı bir dövüş söz konusu değildir, liderlerden sonra partiler de bu konuyu görüşecek" şeklinde ifadeler kullanmıştı.

DEVLET BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı açıklamada, "Önümüzde 2 seçim vardır. Ya normal tarihi beklenecek. Ya da Milli mecburiyetten dolayı seçimleri erkene çekilecektir. Bilinmelidir ki gerekli uyum yasalarının çıkarılmasından sonra Milliyetçi Hareket Partisi seçimlerin erkene alınmasından yana takdirini kullanmaktadır. 26 Ağustos'un Malazgirt'in yıl dönümünde yeni bir zafer ruhu ile Cumhurbaşkanını seçmeli ve en makul ve mantıklı yoldur" şeklinde ifade etmişti.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.