Reis-i Cumhur Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ile Tarabya'da yer alan Cumhurbaşkanlığı Köşkü'nde görüştü.

6 SAAT SÜREN GÖRÜŞME


6 saat devam eden toplantıda konuşulan konulara dair bir resmi açıklama yapılması beklenmiyor. Fakat görüşmenin uzunluğu konuşulan konuların ne derece kritik önem taşıdığının bir ispatı olarak karşımıza çıkıyor.

NE OLMUŞTU?

Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ile Tarabya Köşkü'nde buluşacak. Her iki ismin de bugün resmi programı yoktu. Buluşmanının yarınki Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısından önce denk gelmesi dikkatlerden kaçmadı. 

Erdoğan ve Yıldırım'ın sürpriz toplantıda, Yüksek Askeri Şura ile alakalı hususların ele alması bekleniyor.

Reis-i Cumhur Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım en son Milli Güvenlik Kurulu'nda bir araya gelmişlerdi. yapılan toplantıda OHAL'in uzatılması kararı alınmış ve eylül ayına dek uzatılmıştı. Yarın yapılacak YAŞ toplantısında da FETÖ ile ilgili bir kararın çıkması bekleniyor.

Yapılan toplantının ayrıntıları şu şekilde:

Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sona erdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan toplantı saat 21.25'te bitti.

Toplantı 50 dakika sürdü.

OHAL'İN UZATILMASI KARARI ALINDI

OHAL'in uzatılması yönünde tavsiye kararı alındı.

MGK'dan yapılan açıklama şöyle:

"Yurt bütününde uygulanan olağanüstü hal değerlendirilmiş, demokrasimizin, hukuk devleti ilkesinin ve vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerinin korunmasına yönelik tedbirlerin devamlılığını sağlamak üzere olağanüstü halin uzatılması tavsiyesinde bulunulması kararlaştırılmıştır."