Koronavirüs Salgınında Rakamlar Artıyor!

Koronavirüs salgını ülkemizde etkisini göstermeye devam ederken maalesef rakamlar yükseliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 17 Kasım 2020'nin tablosunu bugün akşam saatlerinde paylaştı.

Koronavirüs Salgınında Rakamlar Artıyor!

Bugün paylaşılan koronavirüs tablosuna göre,son 24 saatte 156 bin 692 Kovid-19 testi yapıldı, 3 bin 819 kişiye hastalık tanısı konuldu, 103 kişi hayatını kaybetti, ağır hasta sayısı 3 bin 657 oldu, son 24 saatte 2 bin 688 kişinin Kovid-19 tedavisinin tamamlanmasıyla iyileşenlerin sayısı 359 bin 63'e yükseldi.

'SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA TWİTTER'DAN UYARDI'

Bakan Koca Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Bugün tespit edilen 3.819 hastamız var. Mücadelenin kritik aktörleri sağlık çalışanlarımız. En kritik savaşçılarımızı güçlü tutmak zorundayız. Tedbirlere uymak hepimiz için bir zorunluluk. Sağlık ordumuzun yanında olduğunuzu gösterin. Mücadeleye güç verin' dedi.

'ÖLÜ SAYIMIZ UZUN SÜREDEN SONRA 100'Ü GEÇTİ'

Son açıklanan tabloya göre ülkemizde maalesef can kaybı uzun bir aradan sonra günlük 100 sınırını aştı. Bugün aktif hasta sayısı ise ise 1200’e yakın bir artış gösterdi.

Toplam hasta sayısı 421 bin 413’ü bulurken, toplam can kaybı da 11 bin 704’e ulaştı. Ağır hasta sayısı ise 3 bin 657 olarak duyuruldu.

'CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KISITLAMALARI AÇIKLADI'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün gerçekleştirilen kabine toplantısından sonra yaptığı açıklamada alınan kısıtlama kararlarını duyurdu.

Alınan kararlara göre:

Ara tatilde olan okullardaki eğitim-öğretim, yıl sonuna kadar online olarak sürdürülecek.

Alışveriş merkezi, market, restoran, berber ve kuaför gibi işletmelerin çalışma süreleri saat 10.00 ile 20.00 arası olarak sınırlanacak. Sinemalar, sektörün talebine de uygun şekilde yıl sonuna kadar kapalı kalacak.

Restoran ve kafelerde sadece paket servis uygulamasına geçilecek.

Kıraathanelerimizin faaliyetlerine bir süre ara verilecek.

65 yaş ve üstü için uygulanan belirli saatlerde sokağa çıkma uygulaması, çalışanlar hariç olmak üzere 20 yaş altına da teşmil edilecek.

Tüm spor müsabakaları seyircisiz oynanmaya devam edilecek. Halı sahaların faaliyetlerine ara verilecek.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR