Büyükçekmece’nin Güney Kore’deki kardeş kenti Cheonan’dan gelen grup, Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün ile beraber ilçedeki Kore gazileri Yaşar Erkanlı ve Ahmet Özkan’ı ziyarette bulundu.

"TÜRK ASKERLERİNE MİNNET BORÇLUYUZ"


Oh Seoggyo önderliğindeki Cheonan Belediyesi heyeti adına konuşma yapan, Kore’de savaşan Türk askerlerine büyük saygı ve minnet duyduklarını ifade eden, “Kore’nin özgürlük ve demokrasisi adına savaşa katılan Türk askerlerine minnet borçluyuz. Kore ile Türkiye’nin tarihten gelen bu güçlü bağı bundan sonraki kuşaklar arasında da geliştirilerek devam edilecektir.” dedi.

Kore gazisi Erkanlı ve Özkan’a Kore Cumhuriyeti tarafından gönderilen nişanları verdikten sonra önlerinde eğilerek saygı duruşunda bulunuldu.
Korelilerden, Kore gazilerine ziyaret

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Kore ve Türk halkları arasında Kore Savaşı’nın ardından başlayan sıcak dostluk ve kardeşlik bağlarının her sene gelişerek pekiştirildiğini kaydetti. Başkan Akgün, "Cheonan Belediyesi heyetinin ilçemizde yaşayan Kore gazilerimizi ziyaret etmeleri bizleri hem duygulandırdı, hem de çok mutlu etti.” şeklinde ifade etti.

Koreli grubun bu hareketleri izleyenleri duygulandırdı. Ülkemizde ki bazı vatandaşlara da örnek olması gerektiği vurgulandı.