MHP'den ayrılarak Meral Akşener'in kuracağı partiye katılma kararı alan Koray Aydın basın toplantısı gerçekleştirdi.

TARİHİ ÇARK

Koray Aydın, tarihi bir çarka imza attı. Aydın, MHP'de olağanüstü kurultay tartışmalarının yaşandığı süreçte"FETÖ destekliyor" dediği Meral Akşener'in partisine katılacak. Aydın’ın bu kararı paralel yapının yeni bir oyunu mu sorusunu akıllara getirdi.
Meral Akşener'in öncülük ettiği MHP'li muhaliflerinin yeni partisinde, teşkilatın Koray Aydın'a emanet edileceği haberi siyasette tarihe geçen bir çark etme kararı oldu. Meral Akşener’in paralel yapı tarafından desteklendiğini söylediği sözlerden aylar sonra basın açıklaması yapan Aydın, “Rahat olanları, rahatsız etmeye geliyoruz" dedi.

FETÖ 'MERAL AKŞENER'E DESTEK VERİYOR' DEMİŞTİ

Aydın, MHP’de olağanüstü kurultay tartışmalarının olduğu süreçte Akşener’e paralel yapının destek verdiğini ifade etmişti. MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin bir adayı FETÖ’nün desteklediği açıklamalarının sorulmasının ardından Aydın “Soruyu çevirmeye gerek yok. Bu hususun muhatabı ben değilim. Bu hususun muhatabı ortaya çıktı. O kesim bir arkadaşımıza destek verdiği açıktır. Biz de bunu görüyoruz ancak kendisi cemaatçi mi değil mi onu bilemem. Bu her kesimden siyasi destek alma olarak da açıklanabilir fakat bu sorunun muhatabı kendisidir" ifadelerini kullanmıştı.