Süper Lig takımlarından Konyaspor'da FETÖ depremi yaşanıyor. Kulübün başkanı Ahmet Şan'ın ardından kulüp sözcüsü Ahmet Baydar'ın da ByLock kullandığı belirlendi.

ŞİRKET HATTI DEDİ


CNN Türk'ün verdiği bilgiye göre; Konyaspor Başkan Yardımcısı ve kulüp sözcüsü Ahmet Baydar, ByLock'un bulunduğu telefonun bir çalışanı tarafından kullanıldığını söyledi.

2016'DA İFADE VERMİŞTİ


Şirket hattına ByLock yüklendiğini savunan Baydar, 2016 yılında FETÖ soruşturmalarında 'bilgi sahibi' olarak ifade vermişti.

BAŞKAN DA GÖZALTINA ALINMIŞ VE İSTİFA ETMİŞTİ

Atiker Konyaspor Başkanı Ahmet Şan, FETÖ'nün şifreli iletişim uygulaması ByLock kullandığı iddiası nedeniyle gözaltına alındı. Şan'ın evinde arama gerçekleştirildi ve  telefonu ve bilgisayarı elinden alındı.

Emniyete götürülen Ahmet Şan'ın çok sayıda ByLock görüşmesi tespit edildiği iddia edildi. Ahmet Şan'ın etkin pişmanlık yasasından faydalanmak için başvuruda bulunduğu açıklandı. 'ByLock' kullandığı iddiasıyla savcılığa ifadesi alınan Konyaspor Başkanı Ahmet Şan, yurt dışına çıkış yasağı getirilerek salıverildi.

Öte yandan Eski Fenerbahçeli Bekir İrtegün ByLock kullandığı tepit edilmesi üzerine gözaltına alınmıştı.

Türkiye'de Fenerbahçe ve Başakşehir formalarını giyen ve sezon bitiminde Başakşehir kulübü tarafından sözleşmesi feshedilen Bekir İrtegün ByLock kullandığı tespit edilmişti.

Ardından Başkan Ahmet Şan istifa ettiğini açıkladı.

Atiker Konyaspor Başkanı Ahmet Şan, FETÖ'nün şifreli iletişim uygulaması ByLock kullandığı iddiası nedeniyle gözaltına alındı. Şan'ın evinde arama gerçekleştirildi ve  telefonu ve bilgisayarı elinden alındı. Ve Ahmet Şan görevinden istifa ettiğini duyurdu.