Konya'da Süt Banyosu Yapan İşçi: İç Çamaşırım Üstümdeydi!

Konya'da Benefit Hayvancılık tesislerinde süt banyosu yaparken görüntülenen işçilerin verdiği ifadeler ortaya çıktı. Fabrikadaki sütlerle banyo yaptığı görülen işçi: ''İç çamaşırım üstümdeydi'' dedi.

Konya'da Süt Banyosu Yapan İşçi: İç Çamaşırım Üstümdeydi!

Konya'da Süt Banyosu Yapan İşçi: İç Çamaşırım Üstümdeydi!

Konya'da Benefit Hayvancılık'a ait toplama tesislerinde görev yapan işçinin süt banyosu yaparken ki görüntüsü tüm ülkeyi sarsmıştı.

Videosu sosyal medyadan paylaşılan Uğur Turgut ile görüntüleri çeken Emre Sayar'ın tutuklanmasının ardından şüphelilerin verdikleri ifadeler büyük tepki topladı.

Hürriyet'ten yansıyan bilgiye göre; görüntülerde süt teknesi içinde banyo yaptığı belirlenen Emre Sayar ifadesinde olayı şöyle anlattı:

''Bu iş yerinde 4 aydır çalışıyorum. O gün süt toplama merkezindeki soğutma tanklarını temizliyordum. Depo görevlisi Uğur Turgut yanıma gelerek 'Dezenfektan kazanının içine gir de bir video çekelim' dedi.

Önce kabul etmedim ancak Uğur ile samimi olduğumuz için kabul ettim. Dezenfektan teknesine sıcak su dökerek tekneyi hazırladım. Üzerimdeki kıyafetleri çıkardım.

İç çamaşırlarımla teknenin içerisine girdim. Uğur da telefonu ile beni videoya aldı. Uğur'a 'Sakın bir yerde paylaşma demiştim. Uğur da 'Tamam' demişti.

5 Kasım'da tanıdıklarım beni arayarak internette videomu gördüklerini söyleyince videonun paylaşılmış olduğunu anladım. Sonra Uğur beni aradı. 'Polis bizi çağırıyor' dedi.

Ben kesinlikle süt ile banyo yapmadım. Dezenfektan teknesinde süt lekesi kalmış sıcak su ile banyo yaptım. Süt tankları zaten -4 derece olur ve içine girilemez''

Görüntüleri çeken Uğur Turgut da ifadesinde şu ifadeleri kullandı:

''O gün temizlik yapıyorduk. Emre'ye 'Kazana gir de video çekelim' dedim. Emre üzerindeki kıyafetleri çıkarıp iç çamaşırlarıyla dezenfektan kazanına girdi ben de videoya çektim. Süt ile banyo yapmadı süt lekesi olan dezenfektan kazanında banyo yaptı. Aynı gün TikTok adlı uygulamada videoya düzenleme yaptım. Videoyu yaklaşık bir dakika içinde silmiştim. Polis beni arayınca videonun yayıldığını anladım.

Savcılığın yürüttüğü soruşturmada banyo yapılan kazanda süt mü yoksa dezenfektan mı olduğuna dair bilirkişi raporu da alınacak. Soruşturma devam ediyor.''

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR