Konya’da Sokağa Terk Edilen Bebekler Devlet Korumasında

Konya'da bir apartmanın giriş katına terk edilmiş halde bulunan 1,5 aylık ikiz bebeklerle 2 yaşındaki kız çocuğu hastanedeki tedavilerinin ardından devlet korumasına alındı.

Konya’da Sokağa Terk Edilen Bebekler Devlet Korumasında

Dün Konya'nın merkez Meram ilçesinde Suriyeli sığınmacıların yoğun olarak yaşadığı Şükran Mahallesi'nde bir apartmanın giriş katında, altlarına karton serilmiş halde ikiz bebekler ile bir kız çocuğu bulunmuştu.

Çocukları fark eden apartman sakinleri, polis ve sağlık ekiplerine haber vermiş ve adrese gelen sağlık ekipleri, bebeklerin üzerlerini ve bezlerini değiştirdikten sonra ambulansla Meram Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürmüşlerdi.

Mama yedirilen, hastaneden temin edilen kıyafetlerle üzerleri değiştirilen bebeklerin yapılan ilk kontrollerinde sağlık durumlarının iyi olduğu belirlendi. Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Acil Servisi'nde görevli Asistan Doktor Ayşegül Yücel, "Çocuklar genelde Suriyeli vatandaşların yaşadığı bölgede terk edilmiş halde bulunmuş. Geldiklerinde sağlık durumlarıyla ilgili bir problem yoktu. Ancak bakımsız olduklarını gözlemledik. Vücut ısıları düşmüştü. Kıyafetlerini değiştirip, beslemelerini sağladık. İlk muayenelerini gerçekleştirdik. Herhangi bir olumsuzluğa rastlamadık" dedi.

Hastane personeli ikizlerden kız olana Zeynep, erkek olana İbrahim, diğer bebeğe ise Elif ismini verdi.

Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekipleri de hastaneye gelerek yetkililerden bilgi aldı. Suriyeli bir aileye ait olduğu değerlendirilen bebekler, hastanedeki tedavilerinin ardından devlet koruması altına alındı.

Polisin aileyi bulmak için başlattığı çalışmanın sürdüğü belirtildi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz