Olay, bugün 08.00 sularında Cihanbeyli İlçesi kazasına bağlı eskiden köy çevresinde olan Bulduk Mahallesi'nde ortaya çıktı. Şizofren olduğu iddia edilen bir şahıs, saldırdığı bir evde rastgele tabanca ile ateş etmesi sonucu 5 kişiyi öldürdü.

ÖLDÜRDÜĞÜ KİŞİLERLE ARASINA HUSUMET BULUNUYORDU

Hayvancılık yapan Atılgan Kömür adlı şizofren olduğu iddia edilen katil, öldürdüğü kişilerle aralarında husumet olduğu için 4 ayrı eve girerek aynı zamanda akrabaları olan Meryem Tokat, oğlu Hamit Tokat ile Mehmet Tokat, Mustafa Tokat ve Bekir Kıran'ı av tüfeğiyle ateş açarak katletti.Atılgan Kömür'ün ruhsal problemleri olduğunu ve katlettiği 5 kişiyi sürekli tehdit ettiği öne sürüldü.

NORVEÇ'TEN BİR SÜRE ÖNCE GELMİŞTİ

Saldırıyı düzenleyen Atılgan Kömür, jandarma ekipleri operasyonuyla gözaltına alındı. Katledilenlerden Mehmet Tokat'ın Norveç'ten bir süre önce Konya’ya izin için geldiği belirlendi.

Mahalledeki komşular Atılgan Kömür'ün, aralarında hasımlık var olan bu aileleri tehditler savurduğu ve araçlarının lastiklerini kestiğini ileri sürdü.

Atılgan Kömür'ün ruhsal problemleri olduğunu ve katlettiği 5 kişiyi sürekli tehdit ettiği öne sürüldü.

Katledilenler 112 acil servis ekipleri tarafından Konya Devlet Hastenesi morguna kaldırıldı.Katledilenlerin aileleri sinir krizleri geçirdi.