Konya STK Platformları Bakanı Diyarbakır Anneleri İçin Konuştu

Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Başkanı Muhsin Görgülügil, Diyarbakır anneleri için konuştu.

Konya STK Platformları Bakanı Diyarbakır Anneleri İçin Konuştu

Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Başkanı Muhsin Görgülügil, açıkladığı bir yazılı bildiride, evlatlarının  HDP'li güçler tarafından dağa kaçırıldığı iddiasının ardından 3 Eylül günü HDP İl Başkanlığı binasının kapısına gelerek eylem başlatan Diyarbakır annelerinin bu davranışı için düşündüklerini söyledi.

Görgülügil, terörün en büyük insani suç oldğunu vurgulayarak şöyle devam etti:

"Hacire Akar, oğlunun en son HDP Diyarbakır İl Binasında görüldüğünü sonra da ortadan kaybolduğunu belirterek HDP İl Binası önünde oturma eylemi yaptıktan 4 gün sonra oğlu Mehmet Akar'a kavuştu. Bir başka ifadeyle oğlunu terör örgütünün elinden kurtarırken, HDP ile terör örgütü PKK ilişkisini de ortaya çıkardı. Bu gayrimeşru ilişkinin açık edilmesi, çocuklarının dağa kaçırıldığını iddia eden başka annelerin ve ailelerin çocuklarına kavuşmak için aynı yöntemi kullanarak oturma eylemi yapmaları sonucunu doğurmuştur."

Muhsin Görgülügil terörö suçunun etkilerini bildirerek ekledi:

 "Reşit olanlara dahi terör örgütlerine ulaşabilmesi için aracılık etmek suç iken, daha reşit olmamış küçük çocuklar için yönlendirmeler yapmak kabul edilmesi mümkün olmayan kanunsuzluktur. Siyasi parti olmak, seçilmiş milletvekili veya belediye başkanı olmak kimseye suç işleme özgürlüğü vermez. Bir evlat kolay yetişmiyor. Hiçkimse anne ve babaların binbir emekle büyüttüğü evladını, kendi çocuklarını asla göndermeyeceği bir ortama ve örgüte gönderme hakkını kendinde göremez. Çocuklarını terör örgütünün elinden kurtarmak için anne ve babaların verdiği mücadeleyi ayakta alkışlıyoruz." 

Hiçbir ailenin benzeri durumu yaşamaması için çocuklarına daha çok dikkat etmelerini söyleyerek şunları da ekledi:

"HDP'nin ailelerin çocuklarının dağa gönderilmesinden haberi yoksa bu konuda ailelere ve kamuoyuna tatmin edici açıklamalar yapmak ve iddiaları çürütecek delilleri ortaya koymak mecburiyetindedir. Aksi takdirde her zaman benzer eylemlerin muhatabı olacaktır. Ayrıca 'devlete müracaat edin' diye devleti adres göstermek ciddiyetten uzak bir savunma olarak kalacaktır." 

Son Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

 

 

 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR